CZE  

Krátké pobyty

Výběr z procedur pro krátké pobyty najdete níže. Po příjezdu do lázní obdržíte na recepci hotelu individuální časový harmonogram procedur. 

Krátké lázeňské pobyty (26 nocí) nezahrnují vstupní vyšetření lékařem. Některé z procedur nejsou u krátkých pobytů dostupné, protože nemohou být aplikovány bez lékařského vyšetření. 

Minerální koupele

Minerální voda je ohřátá na teplotu 28 nebo 34 °C. Při vstupu do koupele ucítíte šimravý pocit, což je důkazem, že oxid uhličitý je vstřebáván skrze vaši pokožku, dochází ke zpomalení srdeční aktivity, snížení krevního tlaku a uvolnění svalového tonusu, což způsobuje rychlejší a příjemnou regeneraci těla.

Suchá plynová lázeň CO2

Přírodní léčivý plyn se podává formou plynových obálek. Tato procedura si získává stále větší popularitu, je velmi dobrá pro zlepšení cirkulace krve, zlepšuje činnost srdce a pomáhá prokrvení dolních končetin, pacienti také udávají výrazné zlepšení sexuálních funkcí. Dále podporuje funkci ledvin, urychluje hojení a působí na zlepšení syndromu menopauzy.

Inhalace

Léčebný postup spočívající ve vdechování par minerálních vod. Ideální k léčbě astmatu.

Parafínové zábaly rukou

Parafín se před aplikací na kůži rozehřeje do tekuté podoby, jeho teplota se pohybuje okolo 55°C. Následně je nanášen na tělo, nejčastěji na ruce, kde působí po dobu 20 minut. Dochází k pozvolnému prohřívání tkání a jejich prokrvení, což urychluje metabolismus buněk, vede k regeneraci v místě působení a odbourává napětí ve svalech i kloubech. Z tohoto důvodu tvoří parafínové zábaly součást rehabilitační léčby.

Masáže

Vybrat si můžete z pestré nabídky nejrůznějších typů masáží – klasické a reflexní, podvodní masáže, slatinné masáže, lymfodrenáže manuální i strojové (lymfovan).

Hydrojet

Vodní masážní lůžko.

Mariino plynové jezírko s oxygenoterapií

Při této jedinečné proceduře se využívá originální bazének, kde hosté sedí po pás v přírodním CO2, získávaném přímo z Mariina pramene. Procedura je kombinovaná s oxygenoterapií. Tradiční postup sahá až do roku 1905. Procedura zlepšuje prokrvení celého těla, zlepšuje saturaci hemoglobinu kyslíkem, což pomáhá k regeneraci buněk a tím vede k omezení procesu stárnutí (anti-aging efekt).

Solná jeskyně

Slaný vzduch a inhalace částeček soli jsou vynikající k léčbě astmatu, bronchitidy a chronických obtíží dýchacího systému, alergií, ale i k podpoře léčby ekzému nebo akné a ke zlepšení imunity.

Kneippova terapie

Vodoléčba, která spočívá ve střídavém aplikování studeného a teplého proudu vody na určitá místa těla. Léčebná síla spočívá ve zlepšování cirkulace krve. Tato metoda odstraňuje stavy nervozity a bolesti hlavy, napíná pokožku, zahání křeče a silné bolesti nohou, pomáhá při problémech se špatným krevním oběhem. Kneippova terapie je hotelovým hostům volně dostupná v Římských lázních v hotelu Nové lázně.

Pitná léčba

Léčba se skládá z pití předepsaného množství minerální vody většinou před jídlem nebo po něm. Každý z hotelů má vlastní minerální pramen, který je hostům volně k dispozici k pitné kúře.

Lymfapress

Přetlaková přístrojová masáž na horní nebo dolní končetiny, oblast břicha, hýždí a stehen. Procedura má pozitivní efekt při ošetření lymfodému a otoků a je podpůrná při léčbě celulitidy.

 

Icoone ošetření těla

Díky ošetření s Icoone dochází ke zintenzivnění mikro-cirkulačního krevního toku a lymfatickému toku. Oblasti s přebytečným tukem jsou stimulovány tak, aby získaly ohromující výsledky i na těch nejproblematičtějších místech. Rozdíly jsou viditelné již po prvním sezení – dochází k redukci tkáňové fibrózy, lipolýzy a ke stimulaci produkce kolagenu, úbytku celulitidy. Kůže se rychle regeneruje. Zanechává pocit pevné, hladké, lépe tónované pokožky.

 

Nordic walking

Vyvinul se z běhu na lyžích a jeho principem je používání dvou speciálně konstruovaných vycházkových holí. Při cvičení je tedy zapojena i vrchní část těla, což vede k intenzivnějšímu kardio cvičení než při běžné chůzi. Současně výhodou je, že jsou procvičovány paže, ramena, hruď a zádové svaly celou škálou pohybů a jsou natahovány svaly, které jsou často v důsledku našeho způsobu života ztuhlé.

Zkušenosti klientů

Jana Vítková

Robert Král

Byli jsme na 6-ti denním pobytu Lázeňský týden. Z procedur bylo úžasné především cvičení v bazénu! Jídlo jsme si vychutnávali plnými sousty a víno plnými doušky. Večerní sezení na balkónu v hotelu Maria Spa, kdy jsme poslouchali Zpívající fontánu, byla nepřekonatelná.

Kontakt

Napište nám

E-mail

info@idunns-fountain.eu

Facebook

/idunns-fountain

Adresa

Na Závěji 628
Nebušice, 164 00 Praha

zpět nahoru